HC Klobucké Laviny - Noaco Team   6:2

Branky : T.Slovák 2, J.Ritter 2, Z.Michalec, F.Babulík

Sestava : J.Švach-F.Šimšálek, R.Daniel, R.Rak, L.Sokola- M.Šuchma, T.Slovák, Z.Michalec, F.Babulík, P.Fojtů, J.Ritter

Průběh utkání :

Dalším soupeřem našeho týmu byl v 6.kole VLLH Noaco Team. Ten byl z poloviny tvořen hráči, s kterými jsme začínali hrávat pravidelně hokej a pocházeli také z Klobůk. Jednalo se o pravé klobucké derby. V tomto bojovném duchu se odehrávalo celé utkání. První třetina nabýdla vyrovnaný hokej. Vstup do zápasu se nám povedl na jedničku, když jsme se po tvrdé střele Franty Babulíka ujali vedení, které ještě navýšil náš nejlepší střelec Zdeňa Michalec. V 6. minutě na tabuli svítilo 2:0 v náš prospěch. Jakoby nás tohle klidné vedení ukolébalo a soupeř nás dokonale zaskočil dvěma slepenými góly. Noaco teamu stačilo na tyto dva góly pouhých 23 sekund. Klid na naše hokejky naštěstí vrátil Josef Ritter. Náskok jsme mohli ještě několikrát navýšit, ale přesná koncovka byla naší největší slabinou v tomto utkání. Druhá třetina byla z našeho hlediska tragická. Soupeř nás několikrát zamkl v našem obranném pásmu a jen skvělé zákroky Járy Švacha udržely jednobrankový náskok. V této části došlo k ošklivě vypadajícímu zranění F.Šimšálka, který neustál souboj u hrazení. Až po tomto incidentu jsme se zvedli a začali jsme opět více bruslit. Vyústěním naší aktivity bylo několik slibných šancí, které si vyloženě říkali o gól. Iniciativu musel opět na sebe vzít Josef Ritter, který chladnokrevně uklidil puk do brány po nezjištné přihrávce Zdenála Michalce. Do třetí třetiny jsme šli s mírně pozměněnou sestavou. Tato vynucená změna viditelně prospěla Tondovi Slovákovi, který se postaral o poslední dvě branky utkání. Ve třetím dějiství jsme již kontrovali průběh utkání. Vypracovali jsme si opět řadu vyložených šancí, ale střelecký prah zůstal na hokejce pouze Tondovi. Tak zápas skočil po rozpačitém výkonu 6:2. Dík patří nově složené obraně v čele s Járou Švachem za dobře odvedený výkon. Chtěl bych Vás pozvat na další ožehavé derby s HC Tara Nedašov, které se hraje v sobotu 24.10.2009 od 20:15 na zimním stadionu v Brumově.