05.10.2009 08:20

HC Klobucké Laviny - HC Rokytnice   10 : 3

Branky : J.Ritter 4,T.Slovák 2, Z.Michalec 2, M.Šuchma, R.Daniel

Průběh zápasu :

Rozlosování Valašské hokejové ligy před nás postavil další tvrdý oříšek v podobě týmu HC Rokytnice. Šlo rovněž o zkušený manšaft, takže jsme čekali, že průběh zápasu bude vyrovnanější. Zpočátku tomuto tvrzení odpovídala také hra, kdy se hrálo nahoru a dolů. Soupeř se snažil ohrožovat Járu hlavně tvrdými střelami z dálky, ale k jejich smůle měli špatně nastavené mušky. O uklidňující první gól se postaral v samostatném úniku Supermario. Bohužel se nám nedařilo pokrývat soupeře při vhazování, vyústěním této špatné obranné hry byla vyrovnávací branka, jenomže hned z protiútoku spíše nahozením než střelou poslal Laviny do vedení M.Šuchma. Tato bleskurychlá odpověď soupeře dokonale nahlodala a ještě do konce první třetiny hosté inkasovali další čtyři branky, o které se především dobrým postavením a chladnokrevným zakončením postaral J.Ritter. Trefilo se také štístko našeho mužstva Hezoun, který zatím vstřelil gól v každém zápase, ve kterém nastoupil. V druhé třetině jsme se snažili hlavně neinkasovat, ale bohužel opět po našich hrubých chybách jsme dovolili soupeři vstřelit dva góly. Naštěstí i na ně jsme dokázali zareagovat, kdy se do tabulky střelců zapsali T.Slovák hned 2x a Z.Michalec. Třetí třetina se již odehrála ve velmi poklidném tempu, na které jsme byli zvyklí z našich působení na vsetínském Lapači. J.Ritter ještě navýšil své střelecké vystoupení na čtyři trefy do černého a potvrdil tak velký nárůst formy. Utkání jsme tedy zaslouženě vyhráli 10:3. V příštím zápase bude k dispozici posila ze Švédska, takže nás čekají změny v sestavě. Tímto bych chtěl pozvat příznivce dobrého hokeje, aby nás přišli podpořit v sobotu od 18:30 na zimním stadionu v Brumově.