20.09.2009 22:07

HC Klobucké Laviny - HC Poteč   6 : 3

Branky : T.Slovák 2, Z.Michalec, J.Ritter, T.Šulc, R.Daniel

Průběh zápasu :

Do utkání jsme vstupovali bez dvou opor týmu švédského barda Bambulandera a tvrdého beka Trčoně. Tyto dvě opory jsme vzhledem k silnému soupeři, jehož soupiska budila náš velký respekt, doplnily o dva velice platné hráče, a to střelce Hezouna a útočného beka T.Šulce. Jak se později ukázalo, tento tah v sestavě se vyplatil na 100%. Ještě než jsme vstoupili na led, museli jsme se prodírat brumovskými katakombami pod kulturním domem. Před zápasem nastaly vynucené změny v sestavě, poté jsme museli vzhledem k soupeři zvolit spíše obranou taktiku. Zápas měl od samého začátku náboj správného derby, nikdo nevypustil jediný souboj, bruslilo se nahoru a dolů. První třetina byla velice vyrovnaná, soupeř se do nás pustil s velkou vervou, ale všechny jejich útoky ztroskotávaly na vynikájícím J.Švachovi. Narozdíl od minulého utkání naše hra dopředu byla výrazně lepší. Jejím vyústěním byly dvě slepené branky, kterým jsme potrestali špatnou obranou hru soupeře. Zpočátku se o naše branky staral především 1.útok vedený Z.Michalcem. Když se prosadil střelecky i 2.lajna, svítilo na ukazateli skóre stav 3:0. Souboje začali být velice nerózní a rozhodčí se moc o poklidný průběh utkání taky nepřičinili, dokonce jsme byli nucení hrát oslabení pět na tři. Ikdyž jsme několik oslabení ubránili, soupeř se dostal na koně a začalo se mu dařit i střelecky. Potečané dokázali ve druhé třetině dokonce vyrovnat. Tím naše nedisciplinovanost vyvrcholila, kdo ale čekal dokonalý obrat, ten se hodně mýlil. Začali jsme více bruslit a méně diskutovat s rozhodčím. Tímto nasazením ve třetí třetině jsme dokonale zaskočili soupeře, jež se často doupouštěl zbytečných faulů. Právě přesilovky rozhodly o osudu utkání, když jsme využili hned dvě po sobě jdoucí. rozhodující trefu obstaral nezjištnou střelou T.Šulc. Soupeř se už nevzmohl na další nápor, a tak mohla přijít na řadu nejkrásnější gól zápasu. Kdy ujížděli dva na jednoho Tonda Slovák a Joža Ritter, puk si před gólmanem vyměnili a Tony již pohodlně střelou pod výko zvýšil naše vedení na konečných 6:3. Po blamáži s Thirsty Teamem jsme naplno spravili chuť dobrým hokejem a mnohým jsme dokázali, že dokážeme držet krok i o generaci (možná i o 2 generace...) mladším týmem. O pozápasové oslavy se postaral manažer týmu F.Šimšálek, u kterého se nám dostalo náležitého přivítání v podobě několika lahví dobré slivovice a výborné domácí paštiky. Tímto mu patří dík, tak i celému týmu.