HC Klobucké Laviny - HC Brumov-Bylnice 6:6

HC Klobucké Laviny - HC Brumov-Bylnice   6:6

Branky :   M.Šuchma 3, Z.Michalec, F.Mana, R.Daniel

Sestava :   J.Švach - T.Šulc, F.Šimšálek, P.Fojtů, T.Trčka - Z.Michalec, F.Mana, R.Daniel, T.Slovák, M.Šuchma, M.Ptáček

Průběh utkání :

Na zápas s lídrem soutěže jsme se všichni těšili a šli jsme do něj bez ambicí bodovat, spíše se pokusit o co nejpřijatelnější výsledek. Jelikož dva hráči Lavin jsou na Švédských hokejových hrách, museli jsme je nahradit o dvě mladé pušky Tomáše Šulce a Feru Manu. Nezvykle se do útoku posunul naturalizovaný brumovjan Milan Ptáček, který měl o motivaci v zápase postaráno. Zápas pro nás začal jako obvykle, hned z první vážnějšího závaru jsme inkasovali. Poté jsme se snažili spíše bránit tento pro nás přijatelný výsledek. Průběh zápasu malinko ovlivnila kvalita ledu, která byla dost špatná. Postupem času jsme se dostávali také my do zakončení, ale přesná muška nám scházela v rozhodujících momentech. Naopak domácí HCB-B bylo u střelecké chuti a zvýšilo svůj náskok na konci první třetiny na 2:0 ve svůj prospěch. Nástup do druhé třetiny jsme vůbec nezachytili a domácí stříleli jednu branku za druhou, běhen pěti minut jich nastříleli pět. Stav 0:5 vypadal už pro nás kriticky. Jenomže Laviny hrají až do konce a nikomu nic zadarmo nenechají. O tom se brumovjané přesvědčili v polovině zápasu. Nejprve si otevřel střelecký účet Michal Šuchma, jež přízemní střelou překvapil brankáře. Ještě v tom samém střídání si opět Michal Šuchma pohrál s obranou a do protipohybu brankaře skóroval. Brumov jakoby přestal hrát, ubral na důrazu a rychlosti a to byla voda na náš mlýn. Radka Daniela zdobí výborná poziční hra, i dnes stál tam, kde má a upravil tak na 3:5. Druhá pětka oplývala po celou dobu aktivitou, za což byla odměněna 3. brankou Michala Šuchmy, který jen dopravil pul do prázdné branky po skvělé nahrávce Tondy Slováka. Lví podíl na zlepšené hře měla celá obrana v čele s Járou Švachem, který byl k nepřekonání. Druhá třetina skončila tedy 4:5. Domácí HCB-B se pomalu otřepalo s výpadku a bohužel jedna z jejich pohledných akcí skončila gólem v naší síti. Naše první lajna nechtěla být pozadu co se týče vstřelených branek, a tak po nezjištné přihrávce Zdeni Michalce novic v sestavě Fera Mana chladnokrevně zakončil z prostoru mezikruží. Poté i sám Mário toužil po brance, to se mu podařilo těsně před koncem, kdy svou typickou dělovkou našel skulinu mezi betony brankáře Brumova. Vyrovnáno 6:6 ! Konec zápasu se hrál velmi tvrdý hokej, kdy se každý z týmů snažil urvat vítězství na svou stranu. Nakonec ale zápas skončil výsledkem, se kterým nepočítal ani největší optimista. Kolektivní výkon, dobrá taktika, trocha štěstí a dobrý pohyb na ledě to bylo tajemnství našeho úspěchu v tomto utkání. Také zdravé vyhecování od Milana, který musel darovat půllitra. Na následné tiskové konferenci Pod borem jsme došli k těmto příčinám úspěchu. Tiskovka se protáhla až do pozdních ranních hodin. V posledním utkání základní části se potkáme proti družstvu HC Korytná, hraje se v den jarmeku 5.12. od 18:30, takže očekáváme hojnou účast fanoušků našeho hokeje.